اخبار مهم

بیانیه‌نویسان سراسیمه دستور مقامات سیاسی‌شان را اجرایی کردند

پاسخ ستاد مردمی رئیسی به بیانیه ستاد کرونا

اشتراک گذاری
۲۳ خرداد ۱۴۰۰
68 بازدید
کد مطلب : 1165

در پی انتشار دو اطلاعیه دبیرخانه ستاد ملی کرونا در تهران طی یک ساعت پس از طرح شبهه رعایت‌نشدن پروتکل‌های بهداشتی در تجمع حامیان آیت‌الله رئیسی در اهواز در جریان مناظره امروز داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، شورای هماهنگی ستادهای مردمی سید ابراهیم رئیسی، در پاسخ به بیانیه سیاسی و تحریف‌آمیز دبیرخانه ستاد ملی مدیریت کرونا از تهران، پاسخی تهیه و به این ستاد ارسال کرد.

متن این پاسخ به این شرح است: متأسفانه نگاه سیاسی و سراسیمه بعد از تجمع بزرگ خوزستان باعث شده مسؤولان متولی موضوع در عرض سه روز بیانیه‌های متناقضی صادر کنند و طی یک ساعت، شب گذشته هم با انشاء دو بیانیه عجیب، رکورد گذشته را در این خصوص شکستند که ای کاش به جای صدور بیانیه پشت درهای بسته در تهران، از نزدیک واقعیات میدانی خوزستان را مشاهده می‌کردند.

این اطلاعیه افزوده: آن‌طور که در تصاویر مستند میدانی روشن است، به جز موارد اندکی که ناشی از شور و شوق اجتناب‌ناپذیر مردم از دیدن مقامی مسؤول میان خودشان بعد از هشت سال بود، پروتکل‌های ابلاغی ستاد ملی کرونا بطور کامل اجرایی شده بود و ظرف روزهای گذشته سه مستند میدانی برای روشن‌شدن این موضوع از سوی ستاد آیت الله رئیسی منتشر شده است.

این اطلاعیه می‌افزاید: حتی فراتر از وظایف ابلاغی در پروتکل، جهت تأمین سلامتی مردم تمهیدات بیشتری در تجمع مردمی اهواز در نظر گرفته شد که این موضوع به تأیید دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز رسیده است.

بر اساس اطلاعیه ستادهای حامی آیت‌الله رئیسی، بیانیه‌نویسان ستاد ملی کرونا در تهران آن‌قدر سراسیمه دستور مقامات سیاسی‌شان را برای تولید بیانیه‌های زنجیره‌ای در این خصوص اجرایی کردند که اوقات شرعی و زمان طلوع و غروب افتاب در تهران و خوزستان را به اشتباه گرفتند.

این بیانیه می‌افزاید: در خوزستان داغ، این روزها حتی بعد از غروب آفتاب دمای هوا زیر ۴۵ درجه نیست و اینکه مسؤولین ستاد ملی کرونا در تهران  در خنکای دلچسب تهویه‌های مطبوع دستور دهند ساعت ۱۹ که هنوز آفتاب اهواز در اسمان است، تجمع مردمی در فضای غیر مسقف در دمای ۵۰ درجه برگزار شود، جای تأمل دارد.

این بیانیه یادآور می‌شود به دلیل موقعیت خاص جوی خوزستان، مسؤولین محلی و استانی موافقت کردند که مراسم بعد از غروب آفتاب و کاهش دما برگزار شود؛ موضوعی که به دلیل عدم درک مناسب از موقعیت منطقه در اطلاعیه دبیرخانه ستاد ملی، به شکلی تحریف‌شده منتشر شده است.

این اطلاعیه تأکید کرده برای مردم خونگرم خوزستان زندگی شبانه، عادی است و این واقعیتی است که متأسفانه نویسندگان عجول بیانیه‌ها در تهران، از درک آن عاجز بوده‌اند.

ستادهای مردمی حامی سید ابراهیم رئیسی در پایان با اشاره به عزیمت مردم از نقاط مختلف خوزستان به اهواز برای شرکت در مراسم تأکید کرده است: از آنجا که مردم منطقه طی ۸ سال گذشته هیچ مسؤول عالی‌رتبه دولتی را در جمع خود ندیده‌اند، بسیار طبیعی است که با شنیدن خبر حضور سید ابراهیم رئیسی، مشتاقانه از جای‌جای استان در مراسم شرکت کنند که این موضوع هم با کمال تأسف در بیانیه دبیرخانه ستاد کرونا تحریف شده است.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x