اخبار مهم

حمایت ۵ هزار استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه از آیت‌الله رئیسی

۵ هزار نفر از اعضای هئیت علمی دانشگاه‌ها با انتشار بیانیه‌ای از آیت الله رئیسی حمایت کردند.

اشتراک گذاری
۰۲ خرداد ۱۴۰۰
80 بازدید
کد مطلب : 976

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ هزار نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها با انتشار بیانیه‌ای از آیت الله رئیسی حمایت کردند.

ایروان مسعودی‌اصل رئیس کانون اساتید و دانشگاهیان شورای ائتلاف با اعلام این خبر، گفت: دانشگاهیان و چهره‌های علمی شناخت جامع و دقیق از مسائل و مشکلات کشور دارند و با شناخت عوامل آنها، روی راه‌های برون رفت از مشکلات به صورت مستمر کار می‌کنند.

وی افزود: شاید میان اقشار مختلف جامعه به سبب نوع فعالیت و حرفه‌ای که دارند بیش از دیگران مجال فکر و اندیشه داشته باشند، بنابراین دیدگاه و نظرات آنها قابل توجه خواهد بود.

رئیس کانون اساتید و دانشگاهیان شورای ائتلاف اظهار داشت: وقتی شاهد این هستیم که بیش از ۵ هزار نفر از نخبگان و دانشگاهیان از یک کاندیدا حمایت می‌کنند و جهت‌گیری و بینش او را مطابق با روش‌های حل مسائل کشور می‌دانند، این اعلام عمومی به نوعی دعوت از مردم است برای اینکه با نظرات طیف دانشگاهی کشور آشنا شوند.

مسعودی با اشاره به اینکه ۵ هزار نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها این بیانیه را امضا کرده اند، گفت: این بیانیه فقط حمایت از یک شخص نیست بلکه مسئله مهم و اساسی، حمایت از رویکردها، جهت گیری‌ها و نوع نگاه به مسائلی است که از سوی آیت الله رئیسی مطرح شده است از این رو سعی کردیم با اعلام عمومی آن برای یافتن انتخاب و رویکرد درست مردم در انتخابات نقش خود را ایفا کنیم.

وی دانشگاهیان و اساتید را گروه‌های پیشران و مرجع جامعه خواند و با بیان اینکه اگر آنها نقش آفرینی و فعالیت‌های خود را به نحو مطلوب انجام دهند جامعه هم خطاهای کمتری خواهد داشت، اظهار داشت: پیش از این دانشگاهیان بر حضور کاندیداهایی که از بیشترین ویژگی‌هایی که مقام معظم رهبری بیان کرده بودند تاکید می‌کردند، اکنون که ثبت نام‌ها انجام شده است بعضی از افرادی که وارد عرصه انتخابات شده‌اند از این ویژگی‌ها برخوردار هستند اما ما به عنوان بخشی از جامعه دانشگاهی دیدگاه و نظر خود را در این باره اعلام کرده‌ایم.

رئیس کانون اساتید و دانشگاهیان شورای ائتلاف با اعلام اینکه گزینه اصلح ما در انتخابات آیت الله رئیسی است، گفت: مبنای این حمایت کارشناسی و بر اساس انتخاب رویکردها و برنامه‌هایی است که در نظر گرفته شده است.

بر اساس این گزارش، متن بیانیه اساتید بدین شرح است:

باسمه تعالی

«امروز شرکت در انتخابات ریاست جمهوری نه فقط یک وظیفه اجتماعی و ملی است، وظیفه‌ای شرعی، اسلامی و الهی است.»

(صحیفه امام خمینی، ج ۱۵/ ص ۲۵۰)

محضر مبارک حضرت آیت الله جناب آقای دکتر سید ابراهیم رئیسی

سلام علیکم

با احترام؛ اکنون در دهه پنجم نظام مقدس جمهوری اسلامی-که دهه اقتدار، پیشرفت و کرامت ایران اسلامی است- در آستانه انتخابات سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری، حضور هوشمندان جنابعالی را برای تشکیل دولت مقتدر مردمی با محوریت کرامت و معیشت و عزّت و اقتدار همه جانبه کشور قدر می‌دانیم و بر این باوریم که با حضور جنابعالی فضای تردید و بی‌اعتنایی عمومی برای شرکت در انتخابات جای خود را به شور و نشاط شعور سیاسی همه‌جانبه خواهد داد.

بی‌گمان ملت ایران خسته و عاصی از گفتمان عوام‌فریبانه «جنگ و صلح»، تشنه صداقت و خدمت‌اند؛ و تقوا و سیادت و اخلاص و حسن معاشرت و منش اسلامی‌تان از یک سو، و از سوی دیگر قدرت اجرایی و خوی فساد ستیزانه شما در قطع درازدستی و تعدّی باندهای قدرت، و ثروت و غارتگران سرمایه‌های جامعه، بارقه‌های امید را در دل مردم شریف ایران زنده کرده است.

امروز فساد و تبعیض و ویژه‌خواری سیاست‌ورزان و آقازادگان شرور – که روزی در لباس نیروهای انقلابی و دیگر روز در جامه اپوزیسیون ظاهر می‌شوند- بر اعتماد عمومی و اتحاد ملی سایه نقار و نفرت افکنده است و تشکیل دولت قوی مردمی جنابعالی– که بر حاکمیت شایستگان و مردم بر مردم تأکید دارد- به روزهای درخشان و افق‌هایی روشن نوید می‌دهد.

لذا ما اساتید و دانشگاهیان-که در ایام قبل از ثبت نام نامزدها مشتاقانه از شما برای حضور در این امر خطیر دعوت به عمل آورده‌ایم-گفتمان انقلابی و کرامت محور جنابعالی را به پشتوانه برنامه مداری و عملکرد درخشانتان خط بطلانی بر استمرار دولت اصلاح طلب اعتدال نمای تدبیر و امید می‌دانیم که می‌کوشد در قامت مدعیان مدیریت عقلانی؛ اما قدرت‌طلبان اشرافی به حیات خویش ادامه دهد.

مردم عزیز ایران، وعده‌های میان تهی دولتیان پوششی و گندم نمایان جوفروش را فراموش نخواهند کرد و پاداش این نیرنگ بازان ناجوانمرد را –که عزّت ملی ایران و ایرانی را به مزایده گذاشته‌اند- در انتخابات پیش رو خواهند داد.

امروزه دیگر تشت رسوایی مدعیان اصلاح نظام مدیریتی و مسببان وضع نابهنجار اقتصادی کشور و ترفندهای «آشنا» ی سازندگان تقابل میدان و دیپلماسی از بام افتاده است و مردم نان و نام و عزت و اقتدار خود را به ریسمان پوسیده گفتمان لیبرال‌مسلک زرمدار و انحصارطلبان شبه‌دموکرات گره نخواهند زد.

استادان و دانشگاهیان انقلابی در مسیر احیای گفتمان ناب انقلاب اسلامی شما را در میدان خدمت و مبارزه با فساد و تباهی همراهی نموده و در راستای شکل گیری دولت انقلابی و جوان و همچنین تحقق برنامه راهبردی مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب با تمام وجود یاری خواهد کرد.

از این رو، جامعه بزرگ هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور ضمن حمایت قاطع از برنامه‌های جنابعالی در تشکیل دولت قوی مردمی برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی، توسعه روابط خارجی، توسعه و پیشرفت صنعتی، اصلاح ساختارهای فرهنگی و مدیریتی و… از هیچ‌گونه تلاشی فروگذاری نخواهیم کرد.

به امید پیروزی گفتمان ناب انقلابی در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ و بازگشت عزت و اقتدار ملی به معنای واقعی و برافراشته شدن پرچم پیشرفت و توسعه کشور به دستان توانمند جنابعالی بر قله‌های افتخار و بالندگی.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x